DAKAR
2025

Dlaczego Rajd Dakar jest wyjątkowy?

Rajd Dakar jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej medialnych wydarzeń motorsportowych.

Jego przebieg jest transmitowany w 190 krajach, a materiały video na oficjalnych platformach rajdu mają ponad ćwierć miliarda wyświetleń. W Polsce relacjonuje go wiele mediów sportowych, motoryzacyjnych, a także ogólnopolskie media o charakterze informacyjnym.

Wszystko dlatego, że corocznie bierze w nim udział kilkuset zawodników
(w tym światowa czołówka) którzy ścigają się przez dwa tygodnie na liczącej tysiące kilometrów, niezwykle wymagającej trasie.

To sprawia, że Rajd Dakar to po prostu świetne widowisko, pełne emocji, kunsztu jazdy terenowej
i oszałamiających krajobrazów. Dla zawodników udział w tym rajdzie jest spełnieniem marzeń, bo tu mają możliwość konfrontacji
z najlepszymi kierowcami świata, ale i z samymi sobą – własnymi umiejętnościami, ale także słabościami i ograniczeniami. Udział
w tym rajdowym maratonie wymaga więc doskonałego przygotowania, ale i ono nie jest gwarancją sukcesu, bo nieznana, zazwyczaj pustynna trasa jest pełna pułapek.

Szczęśliwi i dumni są ci, którzy mogą powiedzieć: „Jestem na mecie Dakaru!”


Historia Polskiego Motorsportu

Patrycja i Karolina planują wystartować w prestiżowym rajdzie Dakar. Zawodniczki tym startem mają szansę zapisać się na kartach polskiego motosportu jako PIERWSZA POLSKA KOBIECA ZAŁOGA startująca na Rajdzie Dakar. Będzie to bardzo ważne wydarzenie w ich rajdowej karierze, ale także dla wszystkich obecnych i przyszłych zawodniczek motosportu. Panie w tym rajdzie będą miały szansę sprawdzić się z piekielnie trudną trasą, światowej klasy zawodnikami, ale także stanowić to będzie ogromny egzamin z ich wytrzymałości i umiejętności.

Więcej informacji nt. startu damskiej załogi w Dakarze pojawi się w trakcie sezonu 2024.

Trzymajcie kciuki za przygotowania i kolejne starty!