Can-Am

Maverick x3

Lekki pojazd terenowy

Świetnie sprawdza się w trudnych warunkach. Jego waga całkowita wynosząca zaledwie 945 kg czyni z niego jeden z najlżejszych pojazdów na odcinkach rajdowych.

Silnik

Rotax ACE (zaawansowana wydajność spalania) turbodoładowany, trzycylindrowy silnik o pojemności 900 cm3, chłodzony cieczą ze zintegrowanym intercoolerem i wysokowydajnym filtrem powietrza

Zawieszenie najwyższej
klasy

Załoga w swoim Can-Amie zastosowała zawieszenie czołowego producenta - Reiger.

Profesjonalne
koła

Ogromny nacisk stawiany jest na odpowiednio dobrane koła, które mają kluczowe znaczenie dla utrzymywania pojazdu na drodze. Zastosowane zostały felgi
z beadlockiem, co uniemożliwia ześlizgniecie się opony
z felgi podczas jazdy (np. w trudnym zakręcie czy koleinie).

Bezpieczeństwo przede
wszystkim

Najważniejszym aspektem tego sportu jest zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom, dlatego w konstrukcji tego SSV została wykorzystana homologowana ramo klatka. A dla zawodniczek zastosowano fotele kubełkowe oraz 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, siatki bezpieczeństwa i system gaśniczy.

Komfort

Aby zapewnić zawodniczkom jak największy komfort jazdy w kurzu i piasku, zamontowany został system doprowadzania świeżego powietrza do kasków.

Świetni
specjaliści

Nieodzownym elementem tego sportu jest profesjonalnie przygotowany sprzęt. Jest to możliwe dzięki wybitnym mechanikom z firmy Overlimit.

Nawet najlepiej przygotowany pojazd bez załogi nigdzie nie pojedzie